Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

DAMM - Divadelní Asociace Marky Míkové

Vánoční pohádky

 

Vánoční pohádky

 

Betlém, aneb (ne)pořádné Vánoce

Klidné Vánoce

Vánoční žabí příběhy

 

Betlém, aneb (ne)pořádné Vánoce

Při velkém předvánočním úklidu se vyhodí do popelnice ledacos:ponožky, které nejdou do páru,staré ozdoby na stromeček, knížky,které už nikdo nechce číst,stará trubka, harmonika a taky kufr s betlémem. Naštěstí ty věci najdou dva veselí člobrdové a v jejich rukách ty staré věci zase ožijí. A s nimi i kouzlo vánoc.

hrají: Marka Míková a Hana Grančičová, nebo Kryštof Míka
loutky a výprava: Karel Vostárek

 

 

Klidné Vánoce

Každý rok se těšíme na Vánoce na Ježíška, copak nám při­nese. A tak musíme doma ukli­dit, vyprat, upéct vánočku, no zkrátka udě­lat tu spoustu prací, že až někdy zapo­meneme, proč vlastně uklízíme, pereme, pečeme. Ale on nako­nec přece při­jde a my se máme rádi a pře­jeme si vše nejkrásnější. Těšíme se na vás, jak si zahrajeme, zazpíváme a za pár dnů se pro­bu­díme a ...................

Hrají: Marka Míková a Anto­nín Novotný nebo Kryštof Míka

 

 

 

 

 

Žabí příběhy

 Příběhy dvou žabáků Kvaka a Žbluňka se mění podle počasí a ročního období, kdy    hrajeme. Takže je-li podzim, na scéně je listí, o Vánocích svítí žabí stromeček, na jaře se sází kytičky na žabí zahrádce a v létě má Žbluňk tak legrační plavky, že se mu smějí všechna zvířátka kolem rybníka. Děti nám pomáhají, hrají také živě s Žabí kapelou na rytmické hudební nástroje a zpívají. Hrajeme hlavně o tom, co je vlastně přátelství, že je to něco vzácného, čeho si musíme cenit.

Inspirací těchto příběhů je kniha Kvak a Žbluňk od Arnolda Lobela.

Hudba: trubka, piano, bubínek, zpěv

Hrají: Marka Míková, Kryštof Míka nebo Šimon Míka

 

 

TOPlist