Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

DAMM - Divadelní Asociace Marky Míkové

Pohádky pro mladší děti

 

Pohádky pro mladší děti (školkový věk)

 

O lenochodech
Pohádka se odehrává až kdesi v pralesech jižní Ameriky, kde se potkají dva lenochodi. Než usnou, stanou se z nich velcí kamarádi, ale pak jeden z nich zažije opravdu
neuvěřitelné dobrodružství. Sežere ho anakonda, kterou sežere krokodýl, kterého sežere jaguár. Naštěstí ale všechno dobře dopadne a oba kamarádi se zase šťastně sejdou a vyprávějí si o tom podivném dobrodružství tak dlouho, dokud neusnou.
 
Text (inspirovaný knížkou Anne-Catherine De Boel Koulkoul&Molokoloch)
a hudba Marka Míková, Loutky a scéna Bára Čechová,
hrají: Hana Grančičová, Antonín Novotný, nebo Marka Míková
 
 
 
 
O statečném tygříkovi
 
Byl jednou jeden tygřík a ten se všeho bál. Bál se dokonce i bouřky a motýlů. Máma si s ním už nevěděla rady, ale marně mu domlouvala. No a pak se to stalo. Velcí tygři se na něj rozhněvali: Tygr je přece odvážný! A tak mu vzali pruhy. Tygřík byl najednou holý jako prasátko a musel se vydat hledat odvahu. Nakonec ji přece jen našel. A dost zvláštním způsobem.
 
Představení je o našem strachu a o tom, jak ho nakonec můžeme překonat.
 
Podle knížky Libuše Palečkové O malém tygrovi napsala Marka Míková,
hudba Jaromír Fumas Palme, výprava Zuzana Valenová,
hrají Hana Grančičová a Dáda Vacková


 

Budulínek a Karkulka

Děti milují klasické pohádky a
bezpečí jejich neměnného děje. Opakovat je a znovu vyprávět patří neodmyslitelně k dětsví. Je to náš národní poklad, který by měly děti poznat. Naše představení je interaktivní, některé role budou hrát samy děti, budou pomáhat, aby pohádka znovu ožila. Hlavní postavou v obou pohákách je loutka a my spolu s touto loutkou příběh začneme, ale co se stane dál, je vždycky velké překvapení. V představení hrajeme na akustické hudební nástroje a spolu s dětmi zpíváme.

 

hrají: Hana Grančičová a Kryštof Míka
loutky: Zuzana Stancelová

 

Tam, kde žijí divočiny

Je to příběh malého Maxe, který zlobí maminku a potom, co ho pošle bez večeře spát, se v jeho pokoji objeví palmy, moře a také různé divočiny. Vzhledem k tomu, že se jich Max nebojí, stane se jejich králem, ale časem ho omrzí a chce se vrátit zpět k mámě, aby se jí omluvil. Naštěstí se z džungle zase stane pokoj a čeká tam na něj dokonce i večeře.

Představení je na motivy knihy Maurice Sendaka: Tam, kde žijí divočiny

Hudba: saxofon, piano, bubínek, zpěv

Hrají: Marka Míková a Kryštof Míka

 

 

Andersenovy pohádky

Pro malé i velké vylovíme z pokladu pana Andersena 3 pohádky. Císařovy nové šaty, Slavíka a Princeznu na hrášku. Každá pohádka využívá jiné loutky. Ta první dřevěné manekýny, druhá maňásky a třetí marionety. Dějem provází živí herci a často jsou do hry vtahovány i děti. Pohádky doprovázíme živou hudbou.

 

hrají: Kryštof Míka, Hana Grančičová, nebo Marka Míková

loutky: Tomáš Zmrzlý, Marka Míková a Bára Čechová

 


 

Pohádky pro pejska
 

Pan Pejsek je neposeda, i když má něco s nohou, odmlouvá doktorce a chce jít z ordinace zpátky do práce. Paní doktorka je ale naštěstí zkušená, a tak ví, jak na něj vyzraje, aby se mu noha uzdravila. Chvíli mu něco zpívá, pak vypráví příběhy a to i takové, které ještě pan Pejsek nikdy neslyšel. Během představení potřebujeme malé či velké pomocníky a součástí představení je i stínohra.

hrají: Hana Grančičová a Kryštof Míka

 

 

Kašpárek a princezna

Klasická marionetová pohádka s živou hudbou a veselými písněmi.V hlavní roli, kdopak jiný, nežli kašpárek, pak krásná princezna a jeden opravdu zlý skřet, který nám to tu pěkně zavaří a uvrhne nás do mnoha nesnází...“

Hrají: Hana Grančičová, Marka Míková

 

loutky a scéna: Zuzana Štancelová

 

 

 

Žabí příběhy

  Příběhy dvou žabáků Kvaka a Žbluňka se mění podle počasí a ročního období, kdy   hrajeme. Takže je-li podzim, na scéně je listí, o Vánocích svítí žabí stromeček, na jaře se sází kytičky na žabí zahrádce a v létě má Žbluňk tak legrační plavky, že se mu smějí všechna zvířátka kolem rybníka. Děti nám pomáhají, hrají také živě s Žabí kapelou na rytmické hudební nástroje a zpívají. Hrajeme hlavně o tom, co je vlastně přátelství, že je to něco vzácného, čeho si musíme cenit.

Inspirací těchto příběhů je kniha Kvak a Žbluňk od Arnolda Lobela.

Hudba: trubka, piano, bubínek, zpěv

Hrají: Marka Míková a Kryštof Míka

 

 

Dášeňka, čili život štěněte

podle Karla a Josefa Čapka   

Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic,   do hrsti se to vešlo... Neumělo to štěkat, nemělo to jméno, ale jak to rostlo, byla s tím čím dál větší legrace. Brzy se ukázalo, že je to psí holčička a že má tuze ráda pohádky. A protože si při svém řádění vrazila do tlapičky střep, musela zůstat ležet v košíku a aby jí nebyla dlouhá chvíle a aby jí to tak nebolelo, hrajeme pro ní tři pohádky

O pejskovi a kočičce, jak myli podlahu,

O pyšné noční košilce a dokonce

O tom, proč mají foxteriéři krátký ocásek.

Ty tři pohádky jsou tak akorát, aby se zase uzdravila.

 

hrají: Hana Grančičová a Marka Míková

loutky a scéna: Zuzana Štancelová a Šimon Míka

 

 

Cirkus Kus-Kus

         Cirkus kus-kus je domácí cirkus, který vznikne když dvě sestry jednou dostanou chuť stát se klauny. V jejich cirkuse vystupuje pět klaunů a spousta artistů: baletka, žonglér, cvičený pes, husa, která umí počítat, surikata, ...

        Jejich výstupy jsou doprovázeny živou hudbou. Všechno by šlo jako po másle, nebýt velkého bratra Štefana, který sice prodává horké párky, ale zatouží se stát ředitelem cirkusu a tak do všech čísel mluví a tak trochu je kazí. Na závěr dokonce vymyslí své vlastní číslo, kdy nechá zmizet sám sebe...

        Toto představení nabízí dětem možnost zahrát si na nástroje a pomáhat v cirkuse zametat manéž, hlídat zvířata a těm nejšikovnějším i tančit. 

Představení obměňujeme podle věku dětí - tedy délku představení i děj s jednotlivými čísly.

Hudba: tahací harmonika, zpěv, činely

 Hrají: Marka Míková a Hana Grančičová

 

 

Husy na tahu
aneb Co jsme všechno viděli, když jsme k Vám letěli..   

I obrovské věci ztrácí z piprlové prespektivy na své velikosti a skutečnost vypadá až neskutečně. O tom vědí husy své. Někomu z toho kolikrát naskočí i husí kůže.

Představení je určeno nejmenším dětem, ale pobaví i dospělé. Je totiž improvizací, do
které se mohou zapojit i diváci. Při tom se zpívá, tančí a hraje na tahací harmoniku.

 

 Hrají: Marka Míková a Antonín Novotný nebo Kryštof Míka

 Loutky: Zuzana Štancelová

 

 

Zlatá rybka 
Pohádka o zlaté rybce,  hodném rybáři a  rybářově chamtivé ženě.

 

Představení vychází z klasické pohádky O rybářově ženě, která chtěla pořád víc a víc,
až nakonec neměla nic. Představení je interaktivní, zatahuje děti do hry a děti příběh často mění.
Hraje se hlavně o nenasytnosti a o tom, co je v životě vlastně důležité, jak je bohatství pomíjivé, a jak často dokáže všechno zničit. A že jen díky lásce se dá ze všeho vyváznout,
protože láska je nakonec víc, než všechno bohatství a peníze.

Hudba: trubka, piano, bubínek, zpěv

Hraje: Marka Míková a Kryštof Míka

 

 

 

TOPlist